Witamy na stronach spółki doradztwa podatkowego ERES Sp. z o.o.

Sukcesja i spadki

Otrzymałeś lub otrzymałaś spadek albo darowiznę.

Masz postanowienie sądu o nabyciu spadku lub notarialne poświadczenie dziedziczenia. Otrzymałeś lub otrzymałaś spadek z zagranicy.

Nie wiesz co robić, jaki jest podatek, co jest zwolnione od opodatkowania albo jak zgodnie z prawem zapłacić najmniejszy podatek. 

Nasz doradca podatkowy zajmie się Twoją sprawą i najpierw wyjaśni wszelkie zawiłości podatku od spadków i darowizn. Jeżeli zechcesz, wypełni deklaracje podatkowe oraz będzie reprezentował Ciebie w urzędzie skarbowym. Zaoszczędzisz czas, pieniądze i nerwy.

Za rozsądne wynagrodzenie będziesz miał lub miała pewność, że Twoja sprawa zostanie załatwiona profesjonalnie, bez zbędnej zwłoki oraz efektywnie. Dla nas cena Twojego spokoju jest bezcenna.

Zadzwoń i umów się na wizytę: Maciej Sadowski doradca podatkowy 00864, +48 503 158 828 lub napisz: msadowski@eres.pl .


Myślisz o odpoczynku doczesnym lub wiecznym i planujesz przekazać majątek albo przedsiębiorstwo- przeczytaj:

Warto też wcześniej pomyśleć o zabezpieczeniu swoich bliskich t.j. zająć się sukcesją majątkową szczególnie, jeśli w skład majątku wchodzi przedsiębiorstwo lub nieruchomości. Mimo , iż w ostatnim okresie zostały uchwalone przepisy dotyczące przedsiębiorstwa w spadku, to są one niespójne, trudne w stosowaniu i w dużej części „martwe”. Rozsądnie działający przedsiębiorcy powinni więc wcześniej zaplanować, co będzie się działo z ich firmą po ich śmierci, a także podczas n.p. ciężkiej choroby lub starości. 

Zaplanowana i rozsądnie przeprowadzona sukcesja majątkowa pozwoli na sprawne przekazanie majątku oraz na zminimalizowanie obciążeń podatkowych. Spadkobiercy lub następcy będą wdzięczni nie tylko za przekazany lub odziedziczony majątek, ale również za zminimalizowanie stresu związanego z objęciem majątku lub przedsiębiorstwa.

 

Zadzwoń i umów się na wizytę: Maciej Sadowski doradca podatkowy 00864, +48 503 158 828 lub napisz: msadowski@eres.pl