Witamy na stronach spółki doradztwa podatkowego ERES Sp. z o.o.

Sukcesja i spadki

Zadzwoń: +48 503 158 828 lub napisz: msadowski@eres.pl

Zajmujemy się obsługą podatkową spadków i darowizn , a także pomocą w planowaniu sukcesji majątkowej.

W Polsce termin na złożenie zeznania podatkowego w razie spadku lub darowizny jest dość krótki i wynosi 30 dni od dnia powstania obowiązku podatkowego. Natomiast w pewnych okolicznościach podatnicy- spadkobiercy, obdarowani mogą skorzystać z ulgi w podatku od spadków i darowizn. Muszą tylko dochować pewnych terminów i złożyć odpowiednie dokumenty.

Doradcy podatkowi bezpiecznie przeprowadzą podatników przez gąszcz przepisów i zastawionych pułapek. Doradzamy oraz pełnimy funkcje profesjonalnego pełnomocnika w sprawach podatku od spadków i darowizn. Nie są to łatwe sprawy, często zagmatwane , od pokoleń niezałatwione. Często do masy spadkowej wchodzi wiele nieruchomości położonych w różnych częściach kraju o nieustalonym do końca stanie właścicielskim.

Warto też wcześniej pomyśleć o zabezpieczeniu swoich bliskich t.j. zając się sukcesją majątkową szczególnie, jeśli w skład majątku wchodzi przedsiębiorstwo. Mimo , iż w ostatnim okresie zostały uchwalone przepisy dotyczące przedsiębiorstwa w spadku, to są one niespójne, trudne w stosowaniu i w dużej części „martwe”. Rozsądnie działający przedsiębiorcy powinni więc wcześniej zaplanować, co będzie się działo z ich firma po ich śmierci, a także podczas n.p. ciężkiej choroby lub starości.

Prawidłowe wypełnienie deklaracji jest ważne, terminowe jej złożenie też jest ważne, ale najważniejsze jest wcześniejsze zaplanowanie , co w tej deklaracji będzie!

Naszym celem jest to ,żeby nasi klienci zapłacili podatek zgodnie z prawem , ale absolutnie w nie większej wysokości , niż prawo na to pozwala.

Zadzwoń:  +48 503 158 828 lub napisz:  msadowski@eres.pl .